Ewa Farna učila zpívat brněnské druháky!

10. dubna 2010 v 9:34 | autorka stránek
             Poslední vyučovací hodinu mají každý pátek druháci ze Základní školy Mutěnická z brněnských Vinohrad hudební výchovu. Ještě nikdy se ale na příchod učitelky netěšili tak, jako v pátek.
ewa učitelka zpěvu
"Už jde, vidím ji," tlačí se ve dveřích třídy a vítají ji hlasitým voláním "Ahój, Evo!" Jejich učitelkou je totiž zpěvačka Ewa Farna.
Hodinu zpěvu s bronzovou českou slavicí, kterou uspořádalo rádio Magic, vyhrál pro celou třídu v sms soutěži Lukáš Feketik. "Znám hodně jejich písniček, je dobrá," říká o šestnáctileté zpěvačce osmiletý Lukáš a bez přemýšlení ze sebe sype názvy jejich písniček.
Ewě Farné se po bouřlivém přivítání před školou a autogramiádě před tabuli moc nechce. Bojí se zkoušení. Ve 2. A ji ale nic takového nečeká. "Já taky chodím do 2. A. Jen na gymnázium," směje se sympatická dívka, když hledá spojení mezí sebou a malými brněnskými školáky.

Ewa na tabuli

Je vidět, že druháci se na příchod Ewy Farné celý pátek pečlivě připravovali. Tabule je polepená fotkami zpěvačky, barevnými křídami vedle napsali její jméno. A sborově s Ewou zpívají první sloku její písničku Měls mě vůbec rád. "Zavolá, nebo přijde," zní třídou. Druháky vydatně podporuje i učitelka Dana Vrábová.
"Je to milé zpestření výuky. Děti jsou opravdu jejími fanoušky a Ewa má krásné rytmické písničky. Lukášovi a jeho mamince musíme opravdu poděkovat," říká učitelka.
Školáci odpovídají na soutěžní otázky o Ewě Farné a dostávají jeji CD a fotografie. Les rukou se zvedá pokaždé, když moderátor položí otázku.
Zpěvačka pak odmítá doprovod elektronických kláves a s dětmi si zazpívá i Boží mlýny melou nebo písničku ze seriálu Ošklivka Katka. Její melodický hlas zní třídou a dětem říká. "Nestyďte se zpívat, vždyť já se taky teprve zpívat učím."

                    
Ewa na tabuli

          
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andrejka10 andrejka10 | 11. dubna 2010 v 11:42 | Reagovat

já chci taky aby me ewinka učila

2 avrileck avrileck | E-mail | Web | 11. dubna 2010 v 12:28 | Reagovat

A proč mi to píšeš na blog? 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama